Hydronix HF3-10CLWH34, 10" Clear Housing with White Rib Cap For RO & Filtration Systems, 3/4" Ports
★★★★★ 4.6 40 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by www.psbokning.se
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 17
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
  • 10 inch
  • NSF standard 42 certified material
  • 3/4 inch Ports
  • San material body
  • 75 psi max. Pressure
Item Weight 2.14 pounds
Manufacturer Hydronix
Item model number HF3-10CLWH34
Product Dimensions 5 x 5 x 13 inches
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.6 out of 5
★★★★★
40 ratings | 16 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
84% (34)
4 stars
3% (1)
3 stars
2% (1)
2 stars
1% (0)
1 star
10% (4)